3 grudzień

Przeprowadzka do Hiszpanii – jak się przygotować?

Zmiana miejsca zamieszkania to poważna decyzja, która wpływa na życie całej rodziny. Jeśli w grę wchodzi wyprowadzka za granicę, to stres z tym związany jest ogromny. W głowie pojawia się wówczas wiele pytań i wątpliwości. Jak zorganizować przeprowadzkę i transport np. z Krakowa do Hiszpanii? Jak się spakować i na co zwrócić uwagę, zamawiając usługi transportowe w zakresie przewozu mienia? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule – zapraszamy do lektury!

Jaki jest najlepszy termin przeprowadzki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Dużo zależy od tego, kiedy firma przeprowadzkowa będzie wolna, ale też od Twoich zobowiązań zawodowych i tego, czy będziesz miał w tym czasie możliwość zorganizowania opieki dla dzieci. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zajęcia lekcyjne w Hiszpanii trwają mniej więcej od połowy września do czerwca. Jeśli masz pociechy w wieku szkolnym, z pewnością powinieneś to wziąć pod uwagę przy planowani terminu wyprowadzki.

Plan działania

Nie warto robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Przeprowadzki międzynarodowe to duże przedsięwzięcie logistyczne, ale też doskonała okazja do pozbycia się zbędnych rzeczy. Dlatego, gdy będziesz znać już datę wyprowadzki, przygotuj dokładny grafik tego, co powinieneś zrobić. Jeśli zdecydowałeś się na stały pobyt w Hiszpanii, to:

  • na kilka miesięcy przed wyjazdem z Krakowa zorientuj się w formalnościach – jakich dokumenty potrzebujesz, aby móc na stałe zamieszkać w tym kraju, jakie urzędy musisz odwiedzić itp.;
  • na 30 dni przed podróżą upewnij się, że masz ważny dowód osobisty lub paszport i złóż podanie o EKUZ. To również dobry moment, aby rozwiązać dotychczasowe umowy, np. o pracę czy najem mieszkania;
  • na ok. 2 tygodnie przed wyjazdem dokup niezbędne akcesoria do zabrania, zacznij zbierać pudła i kartony.

Spis dobytku

Na 1-2 tygodnie przed opuszczeniem dotychczasowego mieszkania zrób rekonesans wszystkiego, co masz w szafach i co ewentualnie chciałbyś zabrać, a czego się pozbyć. Nie ma sensu przewozić rzeczy, które przez wiele lat zajmowały tylko miejsce na półkach. To, co planujesz wziąć ze sobą, rzetelnie posegreguj, poskładaj i odłóż do spakowania. Podczas przeprowadzek międzynarodowych może przydać się spis mienia przesiedleńczego. Choć w przypadku podróżowania między krami UE ma to mniejsze znaczenie.

Pakowanie rzeczy

Zanim zaczniesz się pakować, najpierw przygotuj odpowiednią liczbę różnej wielkości:

  • pudeł,
  • worków,
  • folii bąbelkowej,
  • styropianu,
  • taśmy klejącej.

Wykorzystaj też wszystkie walizki, nesesery i inne torby podróżne. W końcu, po co mają jechać puste? Następnie posegregowane rzeczy powkładaj do kartonów, odpowiednio zabezpiecz, zaklej i koniecznie opisz. Łatwiej będzie później przy rozpakowywaniu.

Telewizor, komputer czy gitarę najlepiej transportować w oryginalnym, sklepowym pudełku czy futerale. Pamiętaj, że przy pakowaniu zastawy stołowej, każdy talerz należy dokładnie zabezpieczyć, owijając go np. w folię bąbelkową. Czyste i wyprane ubrania schowaj osobno – nie mieszaj ich ze sprzętem kuchennym czy innymi rzeczami.

Wynajmij rzetelną firmę

Najlepiej niech to będzie firma przeprowadzkowa, a nie przedsiębiorstwo, które świadczy wyłącznie usługi transportowe. Możesz wówczas liczyć na kompleksową pomoc, która nie ogranicza się tylko do przewozu mienia. Przy przeprowadzkach międzynarodowych takie wsparcie może okazać się niecenione.

Kompleksowe usługi przeprowadzkowe – szybko, tanio i bezpiecznie

Jeżeli interesuje Cię przeprowadzka do Hiszpanii – wynajmij naszą firmę, a wszystko zrobimy za Ciebie! Ty możesz np. sam spakować tylko ubrania i podręczny bagaż – resztą zajmiemy się my. Przywieziemy niezbędne kartony i opakowania, a także akcesoria potrzebne do opisu pudełek. Pomożemy w demontażu i zabezpieczeniu mebli oraz innych sprzętów. Zniesiemy wszystko do samochodu i zawieziemy do Twojego nowego domu w Hiszpanii. Tam wniesiemy Twój dobytek do mieszkania i w razie potrzeby rozpakujemy oraz pomożemy w układaniu. Kiedy przyjedziesz na miejsce, będziesz mógł od razu poczuć się jak u siebie – serdecznie zapraszamy do współpracy!