3 grudzień

Przeprowadzka do Hiszpanii – jak się przygotować?

Zmiana miejsca zamieszkania to istotna decyzja, która bez wątpienia wpływa na całą rodzinę. Jeżeli kwestią jest relokacja za granicę, towarzyszący jej stres może być przytłaczający. W tej sytuacji pojawia się mnóstwo pytań i niepewności. Jak skutecznie zorganizować przeprowadzkę oraz transport z Krakowa do Hiszpanii? Jak odpowiednio się spakować i na co zwrócić uwagę, korzystając z usług transportowych do przewozu mienia? Na te istotne zagadnienia znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule – sprawdź, jak przeprowadzić się bez zbędnego stresu!

Dobry plan to podstawa każdej przeprowadzki

Przede wszystkim, unikaj odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę. Przeprowadzki międzynarodowe to kompleksowe przedsięwzięcie logistyczne, jednocześnie stanowiące doskonałą okazję do pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów. W związku z tym, gdy już ustalisz datę przeprowadzki, warto przygotować szczegółowy plan działań. Jeśli zdecydujesz się na stałe zamieszkanie w Hiszpanii, polecamy:

  • na kilka miesięcy przed wyjazdem z Krakowa – zaznajomić się z formalnościami, takimi jak niezbędne dokumenty do stałego pobytu w tym kraju, oraz dowiedzieć się, które urzędy trzeba będzie odwiedzić,
  • na 30 dni przed podróżą – upewnić się, że posiadasz aktualny dowód osobisty lub paszport i złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). To także odpowiedni moment na rozwiązanie bieżących umów, na przykład wypowiedzenie stosunku pracy czy najmu mieszkania,
  • na 2 tygodnie przed wyjazdem – wyposaż się w niezbędne akcesoria podróżne, zacznij zbierać pudła i kartony do pakowania.

Zrób inwentaryzację stanu posiadania

Na 1-2 tygodnie przed opuszczeniem obecnego miejsca zamieszkania, przeprowadź przegląd zawartości szaf i zdecyduj, co chciałbyś zabrać ze sobą, a czego warto się pozbyć. Nie ma sensu przewozić przedmiotów, które przez długie lata jedynie zajmowały miejsce na półkach. To, co planujesz zabrać, starannie posegreguj, złóż i przygotuj do spakowania. W przypadku międzynarodowych przenosin, jak przeprowadzka do Hiszpanii, spis mienia przesiedleńczego może okazać się potrzebny, choć przy podróżach między krajami Unii Europejskiej ma on mniejsze znaczenie.

Pakowanie, czyli jak zabezpieczyć swój majątek przed przeprowadzką

Zanim przystąpisz do samego pakowania, przygotuj odpowiednią ilość różnego rodzaju materiałów, takich jak:

  • kartony,
  • torby,
  • folie pęcherzykowe,
  • styropian,
  • taśmy klejące.

Skorzystaj także z dostępnych walizek, toreb podróżnych i innych bagaży, które i tak zamierzasz zabrać ze sobą. Następnie poukładaj posortowane przedmioty do kartonów, właściwie je zabezpiecz, zamknij taśmą klejącą i nie zapomnij opisać zawartości. To ułatwi Ci późniejsze rozpakowywanie.

Jeśli chodzi o przedmioty takie jak elektronika czy instrumenty muzyczne, najlepiej przewozić je w oryginalnych opakowaniach sklepowych lub futerałach. Kiedy pakujesz zastawę stołową, pamiętaj, że każdy talerz powinien być starannie zabezpieczony, na przykład za pomocą folii pęcherzykowej. Oddziel czyste ubrania i nie mieszaj ich z przedmiotami kuchennymi ani rzeczami codziennego użytku.

Zatrudnij solidną firmę

Szukasz kogoś, kto zajmie się obsługą Twojej przeprowadzki do Hiszpanii? Preferowana opcja to firma przeprowadzkowa, a nie jedynie świadcząca usługi transportowe. Taki wybór to gwarancja kompleksowego wsparcia, obejmującego nie tylko przewóz mienia, ale także pomoc przy jego pakowaniu i montażu w nowym miejscu. W przypadku międzynarodowych przeprowadzek takie wsparcie często okazuje się nieocenione.

Przeprowadzka do Hiszpanii – latem, czy zimą?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wielu czynników wpływających na decyzję zależy od dostępności firm przeprowadzkowych, a także od Twoich zobowiązań zawodowych czy możliwości zorganizowania opieki dla dzieci w tym okresie. Warto w tym miejscu zauważyć, że rok szkolny w Hiszpanii obejmuje zazwyczaj okres od września do czerwca, a więc podobny jak w Polsce. Jeśli Twoje dzieci się uczą, warto wziąć to pod uwagę przy ustalaniu optymalnego terminu przeprowadzki.

Wszechstronne usługi związane z przeprowadzką – szybko, ekonomicznie i bezpiecznie

Jeśli planujesz wyprowadzkę do Hiszpanii, skorzystaj z naszych usług, a zajmiemy się wszystkim za Ciebie! Ty możesz samodzielnie spakować jedynie ubrania i podręczny bagaż – resztą zajmiemy się my. Dostarczymy odpowiednie kartony, opakowania i akcesoria do oznaczania pudełek. Pomocą służymy przy demontażu i zabezpieczaniu mebli oraz innych sprzętów. Przewieziemy wszystko do samochodu i dostarczymy do Twojego nowego domu w Hiszpanii. Po przyjeździe będziesz mógł od razu poczuć się jak w swoim nowym domu – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!